LAJMI I FUNDIT:

Siguria në Kosovë

133 Artikuj

Hovenier takon komandantin e KFOR-it: Kemi përforcuar angazhimin e përbashkët për sigurinë në Kosovë

Hovenier takon komandantin e KFOR-it: Kemi përforcuar angazhimin e përbashkët për sigurinë në Kosovë

Kosovë
“Duam ta bëjmë të qartë se Kosova ka mbështetje ushtarake” – deklaratat e ministrit gjerman Pistorius dhe takimi me Osmanin e Kurtin

“Duam ta bëjmë të qartë se Kosova ka mbështetje ushtarake” – deklaratat e ministrit gjerman Pistorius dhe takimi me Osmanin e Kurtin

Politikë
Aktivitetet e dyshimta të OJQ-së, bastisja e objektit ngjitur me stacionin e Policisë në Prishtinë dhe deklarata e Sveçlës

Aktivitetet e dyshimta të OJQ-së, bastisja e objektit ngjitur me stacionin e Policisë në Prishtinë dhe deklarata e Sveçlës

Kosovë
Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Besnike Salihu
Stoltenberg: Situata në Ballkan e brishtë, me potencial për tensione në Kosovë e Bosnje

Stoltenberg: Situata në Ballkan e brishtë, me potencial për tensione në Kosovë e Bosnje

Kosovë
Largimi i billbordeve me figurën e Vuçiqit e Putinit, deklarata e ministrit Sveçla dhe e ish-drejtorit të Policisë, Qalaj

Largimi i billbordeve me figurën e Vuçiqit e Putinit, deklarata e ministrit Sveçla dhe e ish-drejtorit të Policisë, Qalaj

Kosovë
​Ibishi: Kosova detyrimisht duhet të blejë armatime të reja

​Ibishi: Kosova detyrimisht duhet të blejë armatime të reja

Siguri
Halimi i LDK-së: Kërcënimet e Serbisë kurrë nuk duhet të nënçmohen, por përfshirja e luftës në diskursin publik dëmton Kosovën

Halimi i LDK-së: Kërcënimet e Serbisë kurrë nuk duhet të nënçmohen, por përfshirja e luftës në diskursin publik dëmton Kosovën

Kosovë
Kërkesa për raketat “Javelin”, pajisja e policisë me armë të gjata VHS-2 dhe arrestimi i disa zyrtarëve të ATK – lajmet që shënuan javën

Kërkesa për raketat “Javelin”, pajisja e policisë me armë të gjata VHS-2 dhe arrestimi i disa zyrtarëve të ATK – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
“Banjska të mos përsëritet, ta luftojmë nëse ndodh sërish” – deklarata e ministrit Cameron, arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së nga Serbia dhe përleshja në Merdar – lajmet e javës

“Banjska të mos përsëritet, ta luftojmë nëse ndodh sërish” – deklarata e ministrit Cameron, arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së nga Serbia dhe përleshja në Merdar – lajmet e javës

Besnike Salihu
Gërvalla pas takimit me Cameronin: Perëndimi ka qenë i fortë kur ka vepruar me vendosmëri përball një Moske agresive dhe jo me kompromise të dobëta

Gërvalla pas takimit me Cameronin: Perëndimi ka qenë i fortë kur ka vepruar me vendosmëri përball një Moske agresive dhe jo me kompromise të dobëta

Kosovë
​KFOR-i katërfishon prezencën në veri, Ulutas: NATO e palëkundur për stabilitetin në rajon

​KFOR-i katërfishon prezencën në veri, Ulutas: NATO e palëkundur për stabilitetin në rajon

Siguri
Haradinaj: Mahnitëse gatishmëria e të rinjve tanë për të shërbyer për atdheun

Haradinaj: Mahnitëse gatishmëria e të rinjve tanë për të shërbyer për atdheun

Siguri
“Festo me zemër, jo me armë” – Policia u bën apel qytetarëve që të bëjnë kujdes për sigurinë e tyre

“Festo me zemër, jo me armë” – Policia u bën apel qytetarëve që të bëjnë kujdes për sigurinë e tyre

Kosovë
Gërvalla: Edhe aleatët tanë e kanë kuptuar se Vuçiqi dhe Putini janë të gatshëm për çdo eskalim, përshirë edhe luftën

Gërvalla: Edhe aleatët tanë e kanë kuptuar se Vuçiqi dhe Putini janë të gatshëm për çdo eskalim, përshirë edhe luftën

Siguri
Armë, uniformë sikur ato të Banjkës dhe kontrabandë me pajisje ushtarake – çka sekuestroi Policia në veri të vendit dhe në pikë-kalimin kufitar Merdar?

Armë, uniformë sikur ato të Banjkës dhe kontrabandë me pajisje ushtarake – çka sekuestroi Policia në veri të vendit dhe në pikë-kalimin kufitar Merdar?

Siguri
Të përgatitur për çfarëdo sulmi, Kurti: AKI është e paparë, shumë e suksesshme dhe kemi bashkëpunimin me aleatët  

Të përgatitur për çfarëdo sulmi, Kurti: AKI është e paparë, shumë e suksesshme dhe kemi bashkëpunimin me aleatët  

Kosovë
Ministri Maqedonci takon homologun slloven: Sulmi i 24 shtatorit shqetësues, prapa tij qëndrojnë strukturat shtetërore të Serbisë

Ministri Maqedonci takon homologun slloven: Sulmi i 24 shtatorit shqetësues, prapa tij qëndrojnë strukturat shtetërore të Serbisë

Siguri
Siguria në Kosovë – deklarata e presidentes Osmani, ministrit Sveçla dhe shefit të NATO-s, Stoltenberg

Siguria në Kosovë – deklarata e presidentes Osmani, ministrit Sveçla dhe shefit të NATO-s, Stoltenberg

Siguri
Stoltenberg: Siguria në Kosovë, kyçe për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

Stoltenberg: Siguria në Kosovë, kyçe për stabilitetin e Ballkanit Perëndimor

Kosovë
KFOR: Jemi duke e vlerësuar në vazhdimësi situatën e sigurisë në Kosovë

KFOR: Jemi duke e vlerësuar në vazhdimësi situatën e sigurisë në Kosovë

Siguri
Siguria në Kosovë, Osmani takon presidentin turk Erdogan: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

Siguria në Kosovë, Osmani takon presidentin turk Erdogan: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

Kosovë
​Serbia fton të rinjtë për shërbim ushtarak, Raci: Jashtëzakonisht shqetësuese, NATO duhet menjëherë të hapë rrugën për anëtarësimin e Kosovës

​Serbia fton të rinjtë për shërbim ushtarak, Raci: Jashtëzakonisht shqetësuese, NATO duhet menjëherë të hapë rrugën për anëtarësimin e Kosovës

Kosovë
Stoltenberg: Nuk shoh ndonjë rrezik të drejtpërdrejt ushtarak në rajon, do ta shqyrtojmë propozimin e Ramës

Stoltenberg: Nuk shoh ndonjë rrezik të drejtpërdrejt ushtarak në rajon, do ta shqyrtojmë propozimin e Ramës

Siguri