LAJMI I FUNDIT:

Georgina Rodriguez shkakton reagime me deklaratat kontradiktore për dietën që mban

Georgina Rodriguez shkakton reagime me deklaratat kontradiktore për dietën që mban

Jeta e Georgina Rodriguez vazhdon të jetë një pikë diskutimi.

Reklama

Partnerja e Cristiano Ronaldos po e shoqëron yllin në aventurën e tij në Al-Nassr në Arabinë Saudite, skuadër të cilës iu bashkua pas Kupës së Botës 2022.

Influencerja ndan gjithçka që bën në Arabinë Saudite, si edhe atë se si kalon kohën e saj profesionale dhe të lirë atje, raporton Marca.

Foto: Georgina Rodriguez/Instagram

Mirëpo, kohët e fundit ajo ka qenë në qendër të vëmendjes pasi ka disa dyshime dhe konfuzione në lidhje me dietën e saj.

Në dokumentarin e saj të suksesshëm të Netflix, “I am Georgina”, partnerja e Ronaldos rrëfeu se ajo ishte një ‘e varur nga Iberia’, që do të thotë se nuk mund të jetonte pa ngrënë sandwicha dhe salcice të tjera.

Kështu, produktet iberike, nga raca iberike e derrit, shumë të vlerësuara në gastronominë spanjolle dhe portugeze, janë thelbësore në dietën e saj.

Foto: Georgina Rodriguez/Instagram

Megjithatë, në një intervistë për ‘Woman’s Health’ ajo u shkëput plotësisht nga ajo që tha në dokumentar.

“Në mëngjes pi një omëletë franceze me një lëng portokalli dhe një kafe me qumësht. Në mes të mëngjesit kam një banane ose pas stërvitjes”, tha ajo.

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez përfliten për krizë në marrëdhënie, futbollisti i acaruar me sjelljen egoiste të partneres
Lexo po ashtu Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez përfliten për krizë në marrëdhënie, futbollisti i acaruar me sjelljen egoiste të partneres

Georgina u tregua e sinqertë dhe gjithashtu dha detaje për pjesën tjetër të vakteve të saj gjatë ditës.

“Për drekë kam një pure me mish të pjekur në skarë ose perime. Ndonjëherë kam kokrra të konservuara me limon. Dhe për darkë, njësoj si për drekë. .”, u shpreh Rodriguez.

Foto: Georgina Rodriguez/Instagram

Teksa Georgina thotë në dokumentarin e saj se “unë ha pa frikë dhe për qejf”, sidomos kur takohet me miqtë e saj për drekë apo darkë, ndonëse ka mundësi ta bëjë këtë, pasi në pjesën tjetër të kohës ajo ndjek një dietë më të rreptë.

Ky kontradiktë nga Georgina ka shkaktuar reagime të shumta kundër modeles se nuk tregon të vërtetën për zakonet e saj të të ngrënit gjatë gjithë kohës.

Ndërkohë, mes lajmeve të tjera për të thuhet se ajo dhe futbollisti aktualisht po kalojnë edhe një krizë në marrëdhënie. /Telegrafi/