Mauro Icardi është përgjigjur me ironi në pyetjet e gazetarëve nëse do të largohet nga Interi ose nëse është mbrëmja e fundit si Nerazzurr.

Disa fjalë, mbase ironike. Icardi u fsheh pas balonave me ngjyra të Interit në festën e ditëlindjes së mikut të tij Lautaro Martinez.

Icardi kishte zgjedhur balonë zikaltër dhe një me numrin 22 (vitet e shokut të tij) në mënyrë që të mos vërehej nga gazetarët.

Icardi refuzon kalimin te Napoli, dëshiron të mbetet te Interi Icardi refuzon kalimin te Napoli, dëshiron të mbetet te Interi

Ishte edhe gruaja e tij Wanda Nara, e cila rrinte gjithmonë duke qeshur në sfond.

Icardi duke shkuar në festën e ditëlindjes së Lautaros

Nën hotelin në qendër të Milanos në të cilin u zhvillua mbrëmja ishte edhe korrespondentja e FCINTER1908.it, e cila u përpoq me kolegët e saj për të nxjerr disa fjalë nga argjentinasi për të ardhmen e tij.

Megjithatë, sulmuesi argjentinas nuk tregoi asgjë për të ardhmen e tij, pasi përgjigjet e tij ishin diplomatike dhe me ironi.

Gazetarja: A është mbrëmja e fundit si lojtar i Interit?

Icardi: Ju thoni

Gazetarja: Vetëm po ju pyes …

Icardi: Ah

Napoli mund të jenë zgjidhja? Është pyetja tjetër. Pa përgjigje. As nga ana e tij dhe as nga gruaja e tij që e kufizon veten me të qeshur dhe një djem “Tung djem. Mirëmbrëma”.

Pastaj një pyetje tjetër: “Gati për një aventurë të re”. Dëgjohet një “Po” në mënyrë ironike. /Telegrafi/