Mauro Icardi nuk është i interesuar të pranojë ofertat për largim nga Interi dhe pritet të mbetet në klub edhe pas verës.

Napoli ka bërë një ofertë për Icardin në drejtim të Interit, e cila thuhet se është pranuar nga Nerazzurrët.

Megjithatë, sulmuesi argjentinas nuk duket të jetë i interesuar të pranojë kalimin në San Paolo.

Të gjitha lajmet rreth Mauro Icardit Të gjitha lajmet rreth Mauro Icardit

Sipas Corriere dello Sport, Icardi nuk dëshiron të largohet nga Interi për rivalët e Serie A, pavarësisht se të dy palët kanë rënë dakord për një marrëveshje transferimi për sulmuesin.

Icardi ka marrë një shtëpi të re në Milano

Argjentinasi, i cili bleu një shtëpi të re në Milano këtë javë, dëshiron të mbetet në San Siro pasi mbyllja e afatit kalimtar evropian po afrohet.

Interi, të cilët kanë treguar se nuk dëshirojnë më të mbajnë sulmuesin, pritet të vazhdojnë përpjekjet e tyre për ta larguar atë para se të mbyllet afati kalimtar. /Telegrafi/