Ai është një një ndër reperët më të suksesshëm shqiptar që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Bëhet fjalë për Gashin, i cili gjatë fillimit të muajit gusht performoi në Prishtinë, në kuadër të “Sunny Hill Festival”.

Artisti është mjaft aktiv edhe në rrjetet sociale teksa sjell foto edhe video të ndryshme nga koncertet, por edhe nga përditshmëria jetësore.

View this post on Instagram

Cheers 🥂

A post shared by GASHi (@gashi) on Aug 19, 2019 at 11:13am PDT

Së fundi, artisti në një shëtitje me veturë ka dal me të ëmën, ku momentet gazmore me nënën i ka publikuar në llogarinë personale në Instagram.

Teksa hit bërësi i këngës “My Year” këndonte një këngë në gjuhën angleze nëna e saj hidhte vallen shqipe duke u munduar t’ia përshtate ritmit të këngës.

“Nëna ime me vallëzimin shqiptar”, ka shkruar ndër të tjerash ai teksa shihet duke u argëtuar me nënën.

Ndryshe, Gashi është duke punuar në projekte të reja muzikore dhe po mbanë disa koncerte në Amerikë. /Telegrafi/