Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës shënon dy gola me skuadrën e tij (Video)

Ftesa e Përfaqësueses së Kosovës siç duket i ka bërë mirë mesfushorit kosovar, Benjamin Kololli, i cili luan me skuadrën e Lausannes në Zvicër.

Benjamin Kololli nuk ishte pjesë e skuadrës, ku Kosova luajti baras 1-1 ndaj Finlandës, shkaku i dokumentacionit të pa kompletuar.

Megjithatë, mesfushori kosovar po vazhdon të tregojë formë të mirë, pasi në ndeshjen kundër Vaduzit ka arritur të shënojë dy gola në fitoren 5-0 të skuadrës së tij.

Kosova ngjitet në listën e FIFA-s, Shqipëria humb tre vende (Foto)
Lexo po ashtu Kosova ngjitet në listën e FIFA-s, Shqipëria humb tre vende (Foto)

Kololli e nisi serinë e golave për skuadrën e tij në minutën e parë të takimit, teksa shënoi edhe golin e pestë në minutën e fundit të ndeshjes.

Vlen të theksohet se Kololli mund të luaj edhe në pozitën e mbrojtësit anësor. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin