John Stones thuhet se do të bëhet baba për herë të dytë pasi e dashura e tij, Olivia Naylor, mendohet se është shtatzënë.

Futbollisti anglez, 28 vjeç, tashmë ka një vajzë me ish-të dashurën Millie Savage, ndërsa Olivia është nëna e një djali trevjeçar.

Kjo vjen pas tre vitesh lidhje për çiftin, të cilët thuhet se janë ‘shumë të lumtur’ për të mirëpritur fëmijën e tyre të parë së bashku.

Foto: Instagram

Lajmi është konfirmuar për The Sun, me një burim që dyshohet se i ka thënë gazetës: “Ata janë mbi hënë”.

“Familja do të thotë bota për ta. Ata gjithmonë donin fëmijë së bashku dhe kështu kjo është tepër e veçantë”, vazhduan ata.

Të gjitha lajmet nga John Stones Të gjitha lajmet nga John Stones
Reklama

Dhe për qendërmbrojtësin e Manchester Cityt dhe kombëtares së Anglisë, John, mund të jetë një lajm i dyfishtë pasi ky i fundit përballet edhe me Kupën e Botës.

Reklama

Foto: Getty Images

Burimi vazhdoi: “Asgjë nuk do të jetë në krye sikurse fëmijët e tij – por fitimi i Kupës së Botës do të ishte një mënyrë për të festuar”.

John mirëpriti fëmijën e parë me Millie, para ndarjes së tyre në nëntor të vitit 2018.

Foto: Instagram

Ndërsa Olivia u njoftua me yllin e futbollit në një klub nate e aso kohe ishte beqare.

Bukuroshja sapo ka lansuar një gamë veshjesh për fëmijë, të quajtura ‘moosh’ dhe shkruan në biografinë e saj në Instagram se ‘gjithçka’ që bën është për familjen e saj. /Telegrafi/

Reklama

John dhe ish-partnerja (Foto: Getty Images)