LAJMI I FUNDIT:

Futbollistët më të mirë që janë të lirë në tregun e transferimeve

Futbollistët më të mirë që janë të lirë në tregun e transferimeve
(Foto: Twitter/SD Eibar)

Afatin kalimtar veror 2021 ka kohë që është mbyllur, por transferimi i lojtarëve të lirë është i mundshëm.

I fundit që bëri një transfer të lirë ka qenë Fernando Llorente, i cili iu bashkua zyrtarisht Eibarit. Ndërkaq, gjatë muajit tetor lëvizje të ngjashme kanë bërë Mirante (te Milani), Romero (te Venice), Nkoulou (te Watfordi) e Nicolas Viola (te Bologna).

Në vijim jua sjellim disa futbollistë që mund të transferohen me parametrat zero në bazë të të dhënave nga Transfermarkt:

(Foto: Twitter/SD Eibar)

Paulinho (ekipi i fundit Al-Ahli)
Mesfushor, 33 vjeçar
Çmimi në treg: 9.5 milionë euro

Clement Grenier (ekipi i fundit Rennes)
Mesfushor, 30 vjeçar
Çmimi në treg: 4 milionë euro

Gaston Ramirez (ekipi i fundit Sampdoria)
Mesfushor, 30 vjeçar
Çmimi në treg: 3.5 milionë euro

Hatem Ben Arfa (ekipi i fundit Bordeaux)
Mesfushor, 34 vjeçar
Çmimi në treg: 3 milionë euro

(Foto: Instagram/jackwilshare)

Jack Wilshere (ekipi i fundit Bournemouth)
Mesfushor, 29 vjeçar
Çmimi në treg: 2.5 milionë euro

Eliaquim Mangala (ekipi i fundit Valencia)
Mbrojtës, 30 vjeçar
Çmimi në treg: 2.5 milionë euro

Dani Alves (ekipi i fundit San Paolo)
Mbrojtës, 38 vjeçar
Çmimi në treg: 2 milionë euro

(Foto: Instagram/danialves)

Sebastian Giovinco (ekipi i fundit Al-Hilal)
Sulmues, 34 vjeçar
Çmimi në treg: 2 milionë euro

Mateo Musacchio (ekipi i fundit Lazio)
Mbrojtës, 31 vjeçar
Çmimi në treg: 2 milionë euro

Nabil Bentaleb (ekipi i fundit Schalke 04)
Mesfushor, 26 vjeçar
Çmimi në treg: 2 milionë euro

Diego Perotti (ekipi i fundit Fenerbahce)
Sulmues, 33 vjeçar
Çmimi në treg: 1.8 milion euro

(Foto: Instagram/die.perotti10)

Iago Falque (ekipi i fundit Torino)
Sulmues, 31 vjeçar
Çmimi në treg: 1.5 milion euro

Wilfried Bony (ekipi i fundit Al-Ittihad)
Sulmues, 32 vjeçar
Çmimi në treg: 1.5 milion euro

Kevin Mirallas (ekipi i fundit Gaziantep FK)
Sulmues, 33 vjeçar
Çmimi në treg: 1.5 milion euro

(Foto: Instagram/andytcarroll)

Andy Carrol (ekipi i fundit Newcastle United)
Sulmues, 32 vjeçar
Çmimi në treg: 1.5 milion euro

Ramires (ekipi i fundit Palmeiras)
Mesfushor, 34 vjeçar
Çmimi në treg: 1.5 milion euro

Kwadwo Asamoah (ekipi i fundit Cagliari)
Mbrojtës, 32 vjeçar
Çmimi në treg: 1 milion euro

(Foto: Instagram/asamoahkwadwo)

Senad Lulic (ekipi i fundit Lazio)
Mesfushor, 35 vjeçar
Çmimi në treg: 1 milion euro

Carlos Tevez (ekipi i fundit Boca Juniors)
Sulmues, 37 vjeçar
Çmimi në treg: 1 milion euro

Graziano Pelle (ekipi i fundit Parma)
Sulmues, 36 vjeçar
Çmimi në treg: 0.6 milion euro


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori