Zinedine Zidane dhe Real Madridi kanë qenë shumë të zënë në tregun e transferimeve dhe tani ata do të duhet të shesin lojtarë.

Real Madridi është i njohur kur bëhet fjalë për blerjen e lojtarëve. Përderisa shumica e ekipeve ende po përpiqen të vënë planet e tyre të verës në veprim, Los Blancos kanë bërë mjaft shumë duke kryer katër blerje të mëdha.

Kampionët e trembëdhjetëfishtë evropianë kanë nënshkruar tashmë me Eden Hazard, Luka Jovic, Eder Militao dhe Ferland Mendy, ndërsa Rodrygo është bashkuar me ekipin.

Bllokohen blerjet te Real Madridi - nuk do të ketë afrime, duhet të shiten disa nga yjet Bllokohen blerjet te Real Madridi - nuk do të ketë afrime, duhet të shiten disa nga yjet

Blerjet e Mbretërve nuk pritet të përfundojnë këtë pasi Zidane dhe Florentino Perez synojnë edhe blerjen e Paul Pogbas dhe njërin në mes të Neymar dhe Kylian Mbappe.

Perez dhe Zidane synojnë të largojnë shumë lojtarë të panevojshëm (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Me kaq shumë transferime  të reja, tani është koha që Reali të shkurtojë pak grupin dhe gazeta AS ka hartuar një 11-she të lojtarëve që po përpiqen të shesin.

Nuk po thuhet se kjo skuadër do të fitonte ligën kudo, por ky formacion përbëhet nga shumë yje dhe mund të jetë skuadër më e mirë se shumë të njohura evropiane.

Isco e Bale, dy nga yjet kryesore që pritet të shiten (Foto: Getty Images/Guliver)

Keylor Navas ishte portieri i parë i Realit për tre sezone që nga 2015, por nënshkrimi me Thibaut Courtois verën e kaluar e ka vënë atë në shitje.

Mbrojtja është një nga pjesët më të dobëta, ku përbëhet nga lojtarë si Lucas Vazquez, Jesus Vallejo, Nacho dhe Theo Herandez.

Fillon ‘misioni fshesa’ te Real Madridi – 17 lojtarë do të largohen nga mbretërit Fillon ‘misioni fshesa’ te Real Madridi – 17 lojtarë do të largohen nga mbretërit

Dani Ceballos dhe Martin Odegaard kanë ende shanse të shkëlqyera për të ardhmen, por të dy kanë dështuar të shkëlqejnë në kryeqytetin spanjoll.

Tre lojtarët pas sulmuesit janë padyshim pjesa më e fortë e ekipit dhe shumica e ekipeve në botë do të forcoheshin me Gareth Bale, Isco dhe James Rodriguez, ndërsa në sulm gjendet Mariano Diaz. /Telegrafi/