Ka përfunduar me sukses, por edhe me shumë befasi xhiro e parë e sezonit të ri 2017/18 i kampionatit anglez, Ligës Premier.

Skuadra të mëdha si kampioni aktual i Ligës Premier, Chelsea dhe Liverpooli kanë dështuar në gjiron e parë të kampionatit në sezonin e ri.

Liverpooli lëshon nga duart fitoren në fund, barazon në udhëtim te Watfordi në ndeshjen dramatike (Video) Liverpooli lëshon nga duart fitoren në fund, barazon në udhëtim te Watfordi në ndeshjen dramatike (Video)

Humbja e Chelseat nga Burnley dhe barazimi në minutat shtesë i Redsave ndaj Watfordit ka bërë që këto dy skuadra të kenë më shumë futbollistë në formacionin e të dështuarve.

Në anën tjetër në këtë formacion kanë zënë vend edhe futbollistë të njohur të skuadrave tjera si West Ham, Arsenali dhe Newcastle. /Telegrafi/

Formacioni i të dështuarve të javës: