Gazeta e njohur spanjolle Marca ka përpiluar një formacion me futbollistë që janë të lirë në qershorin e vitit 2018 dhe mund të arrihet një marrëveshje para-kontratë me ta që nga 1 janari.   

“Black Friday” ose “E premtja e zezë” është titulluar artikulli i gazetës spanjolle, që zbulon formacionin e lojtarëve të lirë që mund të transferohen me kosto zero.

Sipas gazetës Marca, është e pabesueshme por e vërtetë që ylli i Barcelonës, Lionel Messi është në dispozicion me kosto zero; me katalunasit që sugjerojnë që lojtari ka nënshkruar një rinovim me ta, por realiteti është se kontrata e Messit mbaron në qershor 2018.

Super skuadra me Messin, Sanchezin, Ozilin dhe Chiellinin që mund të merret pa asnjë cent (Foto) Super skuadra me Messin, Sanchezin, Ozilin dhe Chiellinin që mund të merret pa asnjë cent (Foto)

Kjo do të thotë: që nga 1 janari ai është i lirë të negociojë me ndonjë klub për ndonjë para-kontratë, edhe pse largimi i tij duket i vështirë

Kushdo që do Messi duhet të ofrojë, me siguri, kontratën më të madhe të njohur ndonjëherë në futboll, kontratë e cila kalon 30 milionët që fiton Neymari te Paris Saint-Germain.

Ka 38 ditë larg nga Viti i Ri dhe do të shohim nëse në atë natë festohet diçka më shumë sesa hyrja e një viti të ri.

Marca përveç formacionit më të mirë ku pjesë e tij janë Mesut Ozil, Alexis Sanchez dhe Emra Can, ka përpiluar një listë prej 37 futbollistëve që janë të lirë.

Aty vërehen emra të mëdhenj të futbollit botëror, por edhe talent të rrallë si Leon Goretzka dhe Ross Barkley. /Telegrafi/

Formacioni më i mirë:

Lista prej 37 futbollistëve: