LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i Mourinhos në Ligën Premier, dominojnë lojtarët e Chelseat (Foto)

Formacioni më i mirë i Mourinhos në Ligën Premier, dominojnë lojtarët e Chelseat (Foto)
Getty Images

Derbi i javës në Ligën Premier është ai mes Manchester Unitedit dhe Chelseat.

Me këtë rast trajneri i Djajve të Kuq, Jose Mourinho, është në qendër të vëmendjes.


Speciale – Top 10 arsyetimet e kota, qesharake të Mourinhos
Lexo po ashtu Speciale – Top 10 arsyetimet e kota, qesharake të Mourinhos

Bleacher Report ka përpiluar formacionin më të mirë me lojtarët që ka stërvitur Jose Mourinho në Ligën Premier.

Në njëmbëdhjetësh shumica janë lojtarë të Chelsea, por normalisht që nuk mungojnë edhe befasitë.

Vlen të theksohet se dy skuadrat e vetme që Jose ka drejtuar në Angli janë Man Utd dhe Blutë. /Telegrafi/

Cech; Cole, Terry, Carvalho, Valencia; Makelele, Lampard, Robben, Duff, Drogba, Ibrahimovic.

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori