LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë me lojtarët të cilëve u kanë skaduar kontratat

Formacioni më i mirë me lojtarët të cilëve u kanë skaduar kontratat
(Fotomontazh: AS)

Data 30 qershor shënon fundin e një viti futbollistik dhe pikërisht në këtë periudhë caktohet skadimi i kontratave në momentin kur ato nënshkruhen.

Reklama

Këtë verë, pa kontrata kanë mbetur disa emra të mëdhenj të futbollit botëror – spikasin Lionel Messi e Sergio Ramos, por edhe shumë lojtarë të tjerë.

Një grup tjetër futbollistësh kanë qenë në negociata me klubet përkatëse për rinovimin e tyre, si Paul Pogba e Angel di Maria, që i kanë vazhduar kontratën edhe për sezon.

Jo vetëm Messi, këta janë 30 lojtarët e njohur që u skadojnë kontratat në mesnatë
Lexo po ashtu Jo vetëm Messi, këta janë 30 lojtarët e njohur që u skadojnë kontratat në mesnatë

Ndërkaq, më poshtë jua sjellim formacionin me 11 lojtarët më të mirë të cilëve u kanë skaduar kontratat:

Portier: Gianluigi Donnarumma

Mbrojtës: David Luiz, Sergio Ramos, Giorgio Chiellini, Jerome Boateng

Mesfushorë: Javi Martinez, Juan Mata, Gaston Ramirez

Sulmues: Lionel Messi, Franck Ribery, Stefan Jovetic


/Telegrafi/