LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i javës së 22-të në IPKO Superligë

Formacioni më i mirë i javës së 22-të në IPKO Superligë

Superliga e ka mbyllur edhe javën e 22-të, që i bie të jetë rreth i dytë i garave, ndërsa nuk kanë munguar rezultatet befasuese dhe ndeshjet e forta, që shumë prej tyre u zhvilluan edhe në baltë.

Reklama

Të dielën Drita ka mposhtur Prishtinën (2-1) në derbin e kësaj jave, ndërsa Llapi ka fituar përballë Gjilanit me rezultatin e njëjtë.

Në ndeshjen e vetme të zhvilluar të shtunën, Ferizaj e ‘tronditi’ Trepçën ’89 duke e mposhtur me rezultat 4-0. Flamurtari ka arritur ta mposht Ballkanin (2-1), duke e bërë sa më interesant garën për titull dhe mbijetesë.

Po ashtu sot fitoi edhe Feronikeli që mposhti Vushtrrinë me rezultat 2-0, ndërsa Drenica mposhti Dukagjini 3-1 si mysafir. Këto rezultate kanë bërë që renditja si në luftë për titull, po ashtu edhe për mbijetesë të mbetet e zjarrtë edhe në fazën e tretë.

Telegrafi ka zgjedhur më të mirët për këtë javë, duke i vendosur në një formacion.

Portier

Donat Kaçiu është kthyer në formë, kur më së shumti iu desh Ferizajt, që në këtë fundjavë mposhtën bindshëm 89-shin.

Portieri prishtinas bëri disa pritje spektakolare duke e mbajtur portën e paprekur.

Mbrojtja

Mbrojtja vjen me tre. Ilir Berisha edhe pse nuk e nisi mirë ndeshjen ndaj Vushtrrinë, ai pastaj u kthye fuqishëm, ku gjeti edhe goli.

Në qendër është Veton Kabashi i Flamurtari, që po ashtu shënoi gol ndaj Ballkanit dhe kishte paraqitje të mirë në mbrojtje.

Në të majtë është Ardian Cuculi i Dritës. Ai ishte një nga pikat më të forta të gjilanasve ndaj Prishtinës, duke shpëtuar një gol të sigurt në pjesën e parë.

Mesfusha

Mesfusha vjen me pesë. Hamdi Namani i Dritës, kishte një nga paraqitjet më të mirë prej se ka kaluar në këtë klub.

Arbnor Ramadani për momenti është lojtari më i mirë i Llapit, ndërsa edhe ndaj Gjilanit e gjeti golin.

Bashkim Shala ishte kreator i fitores së Flamurtarit, ku përveç golit, dominoi në mesfushë. Paraqitje të mirë kishte edhe bashkëvendasi i tij që luan te Drenica, Argjend Mustafa, që shënoi dy herë në Klinë.

Më i miri prej më të mirëve këtë javë ishte Taulant Dajaku. Mesfushori i Ferizajt, shënoi dy herë dhe asistoi një herë në fitoren e madhe të skuadrës së tij.

Sulmi

Astri Fazliu ishte emri i involvuar në çdo sulm të Dritës. Ai ndaj Prishtinës shënoi padyshim golin më të bukur të javës, që ia solli tri pikë ekipit të tij.

Me të në krahë është i riu i Llapit, Valmir Veliu. Ai ishte enigmë e pazgjidhur për mbrojtjen gjilanase, duke shkaktuar shumë rrezik.

Trajneri i javës

Synaj Keçi. Trajneri prishtinas kishte gjetur recetën se si të mposhtej Ballkani.

Skuadra e tij ishte dominuese në mesfushë dhe shënoi dy herë ndaj mbrojtjes së çeliktë të Ballkanit.

Formacioni

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori