Liverpooli dhe Manchester City do të ndeshen këtë fundjavë në kuadër të Ligës Premier.

Reds janë nikoqir të Qytetarëve në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të Ligës Premier, e cila zhvillohet të dielën në Anfield nga ora 17:30.

Kjo ndeshje po pritet me entuziazëm të madh pasi vendasit janë pa humbje në 11 ndeshjet e para, ndërsa presin kampionin aktual që gjenden në vendin e dytë.

Superkompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier, befasi të mëdha në renditje Superkompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier, befasi të mëdha në renditje

Në rast fitore nga Reds epërsia do të shkonte në nëntë pikë, ndërsa një fitore e Cityt do të bënte edhe më interesante garën për titull.

Mediumi i njohur britanik The Sun ka përpiluar një formacion të kombinuar me lojtarët e të dyja skuadrave, ku Liverpooli përfaqësohet nga gjashtë dhe City nga pesë.

Ndeshjet mes Liverpoolit dhe Cityt janë ndër më interesantet viteve të fundit (Foto: Getty Images/Guliver)

Në portë garën e ka fituar trajneri Alisson Becker para Ederson, ndërsa në mbrojtje renditen: Trent Alexander-Arnold, John Stones, Virgil Van Dijk dhe Andy Robertson.

Mane qesh me akuzat për simulim: Nuk i kushtoj vëmendje asaj që thotë Guardiola Mane qesh me akuzat për simulim: Nuk i kushtoj vëmendje asaj që thotë Guardiola

Në mesfushë, dyshja e Cityt, Kevin De Bruyne dhe David Silva gjendet përkrah Fabinhos së Liverpooli.

Në sulm City gjendet përsëri më mirë, pasi Raheem Sterling e Sergio Aguero përbëjnë treshen së bashku me Sadio Mane, ndërsa befasia është mos prezenca e Mohamed Salah.

Formacioni i kombinuar: 

Formacioni alternativ: 

/Telegrafi/