Ka përfunduar edhe xhiro e 13-të në Ligën Premier pa ndonjë befasi të madhe.

E bukura e kësaj jave ishte se lojtarët shqiptarë shkëlqyen në kampionatin elitar anglez.

Rezultatet nga java e 13-të

Xherdan Shaqiri shënoi golin e vetëm për Stoke Cityn në humbjen 2-1 ndaj Crystal Palace dhe bëri një paraqitje fantastike, e cila ia mundësoi një vend në formacionin e javës.

Edhe Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi ishin në nivelet e tyre të larta ndaj Burnleyt, po jo mjaftueshëm për formacionin e përpiluar nga Goal.com.

Skuadra me më së shumti lojtarë në formacionin e javës është Southemptoni me tre, ndërsa më poshtë e keni të plotë. /Telegrafi/

Reklama