Në mesjavë është luajtur gjiro e pestë e kampionatit italian, Serie A.

Reklama

Ka përfunduar me sukses dhe gjitha ndeshjet e luajtura me rregull java e pestë e Serie A.

Juventusi dhe Napoli kanë shënuar fitore edhe në këtë javë duke pasur maksimumin e pikëve pas pesë ndeshjeve.

I pandalshëm Juventusi, triumfon edhe ndaj Fiorentinas (Video) I pandalshëm Juventusi, triumfon edhe ndaj Fiorentinas (Video)

Roma dhe Milani kanë fituar gjithashtu, ndërsa Interi është ndalur me barazim në udhëtim te Bologna dhe nuk ka asnjë futbollistë në formacion.

Sajti i njohur italian “Football Italia” ka publikuar formacionin më të mirë të javës, ku dominohet nga futbollistët e Napolit.

Portier: Alessio Cragno [Cagliari];

Mbrojtës: Mattia Caldara [Atalanta], Leonardo Bonucci [Milan], Kalidou Koulibaly [Napoli];

Reklama

Mesfushor: Frank Kessie [Milan], Josip Ililcic [Atalanta], Adem Ljajic [Torino], Jose Callejon [Napoli];

Sulmues: Simone Verdi [Bologna], Edin Dzeko [Roma], Dries Mertens [Napoli];

Reklama

Rezervistët: Claude Adjapong [Sassuolo], Kwadwo Asamoah [Juventus], Stefan De Vrij [Lazio], Timo Letschert [Sassuolo], Lucas Biglia [Milan], Aleksandar Kolarov [Roma]   /Telegrafi/