Vendimi i Real Madridit për të huazuar disa lojtarë, si Martin Odegaard e Luka Jovic, në këtë afat kalimtar dhe duke mos i zëvendësuar ata, është një tjetër rikujtim se Los Blancos kanë një skuadër të madhe që duan ta zvogëlojnë.

Gjiganti spanjoll planifikon të grumbullojë fonde për transferimin e Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germaini në verën e ardhshme, ndërsa në listën e shitjes janë disa emra të njohur.

SportsMail ka bërë përzgjedhjen e një formacioni të plotë fantastik me lojtarët që me shumë mundësi do të largohen në fund të sezonit.

(Foto: SportsMail)


Portier: Andriy Lunin.

Mbrojtës: Marcelo, Sergio Ramos, Eder Militao, Alvaro Odriozola.

Mesfushorë: Lucas Vazquez, Isco, Dani Ceballos.

Sulmues: Gareth Bale, Luka Jovic, Brahim Diaz.


Të tjerë në listën e largimeve potenciale: Mariano Diaz, Martin Odegaard, Takefusa Kubo e Jesus Vallejo.

Reklama

Trajneri? Tre trofetë e Ligës së Kampionëve dhe dy titujt e La Ligas, nuk do ta shpëtojnë Zinedine Zidane nga shkarkimi nëse Real Madridi nuk fiton asgjë këtë sezon. /Telegrafi/

Reklama