LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Reali dhe Liverpooli në një tjetër përballje titanësh

Formacionet zyrtare: Reali dhe Liverpooli në një tjetër përballje titanësh

Në Santiago Bernabeu zhvillohet ndeshja kthyese e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit.

Reklama

Los Blancos përmbysën gjithçka në sfidën e parë në Anfield për të fituar me rezultat 5-2 dhe janë në situatë shumë të volitshme për të vazhduar në çerekfinale.

Redsat në anën tjetër duhet të fitojnë me epërsi prej katër golash për t’u kualifikuar ose së paku të krijojnë avantazh prej tre golashë për ta dërguar ndeshjen në vazhdime.

Nuk do të mungojë një tjetër përballje taktikash ndërmjet strategëve Carlo Ancelotti dhe Jurgen Klopp, të cilët e kanë bërë zgjedhjen e skuadrave që luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Modric, Camavinga, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Milner; Salah, Diogo Jota, Gakpo; Darwin Nunez.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori