LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Real Madrid – La Coruna, Mbretërit luajnë për t’iu kthyer fitoreve në La Liga

Formacionet zyrtare: Real Madrid – La Coruna, Mbretërit luajnë për t’iu kthyer fitoreve në La Liga

Real Madridi dhe Deportivo La Coruna kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë nikoqir të La Corunas në takimin e vlefshëm për javën e 20-të në kampionatin spanjoll, La Liga.

Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane ka dy humbje dhe një barazim në tri ndeshjet e fundit dhe dëshiron t’i kthehet fitoreve në ndeshjen e luajtur në shtëpi.

Në anën tjetër, mysafirët e La Corunas janë zhytur në fundit e tabelës duke pësuar humbje të njëpasnjëshme dhe një barazim do t’i kënaqte jashtë mase.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, por me Zinedine Zidanen që ka befasuar paksa duke startuar me Borja Mayoralin në vend të Karim Benzemas.

Real Madrid: Navas; Carvajal, Nacho, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Mayoral, Ronaldo.

La Coruna:

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Kosova ruan qetësinë dhe fiton në fund ndaj Irlandës

Kosova ruan qetësinë dhe fiton në fund ndaj Irlandës

Sport
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori