Stadiumi Camp Nou është arena e ndeshjes së xhiros së gjashtë në La Liga, ndërmjet Barcelonës dhe Villarrealit.

Në pesë javët e para, katalunasit kanë arkëtuar shtatë pikë, nga dy fitore, një barazim dhe dy humbje.

Nëndetësja e Verdhë ka grumbulluar një pikë më shumë, pasi që i ka fituar dy ndeshje, në dy ka barazuar dhe një e ka humbur.

Do të shohim edhe një përballje taktikash të trajnerëve, Ernesto Valverde dhe Javier Calleja, të cilët i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë takim

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Firpo; Busquets, Arthur, Roberto; Suarez, Griezmann, Messi.

Formacioni startues i Villarrealit: Asenjo; Ruben Pena, Albiol, Pau Torres, Quintilla; Chuckwueze, Anguissa, Iborra, Cazorla, Ontiveros; Gerard Moreno.

/Telegrafi/