LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Milani kërkon tri pikë ndaj Sampdorias

Formacionet zyrtare: Milani kërkon tri pikë ndaj Sampdorias

Milani do të përballet me Sampdorian në kuadër të javës së 36-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në San Siro.


Për këtë takim, Rossonerët do të jenë pa Ismael Bennacer, Zlatan Ibrahimovic, Divock Origi dhe Ante Rebic që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Sampdoria tashmë e rënë nga liga nuk mund të llogarisë në Auderon, Contin, Pusseton dhe Sabirin, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare:

Milan: Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Brahim Diaz, Leao; Giroud.

Sampdoria: avaglia; Zanoli, Gunter, Nuytinck; Augello, Djuricic, Winks, Rincon, Leris; Gabbiadini, Quagliarella. /Telegrafi/