LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Milan – Torino: Kampionët kërkojnë këndelljen ndaj torinezëve në formë

Formacionet zyrtare, Milan – Torino: Kampionët kërkojnë këndelljen ndaj torinezëve në formë

Milani e pret Torinon në “San Siro” në kuadër të javës së 22-të në Serie A.

Reklama

Kampionët aktual kanë pesë ndeshje pa fitore, prej të cilave tri të fundit me humbje dhe kanë rënë në vendin e gjashtë në renditje me 38 pikë.

Në anën tjetër Torino vjen pas dy fitoreve dhe një barazimi, duke u ngjitur në vendin e shtatë me 20 pikë.

Stefano Pioli që rrezikon largimin në rast humbje, do të luajë me Brahim Díaz, Olivier Giroud dhe Rafael Leao

Në anën tjetër te Torino startojnë Miranchuk, Vlasic dhe Sanabria.


Milan: Tatarusanu; Thiaw, Kjaer, Kalulu; Saelemaekers, Tonali, Krunic, Theo Hernández; Brahim Díaz, Giroud, Rafael Leao.

Torino: Milinkovic-Savic; Djidji, Schuurs, Buongiorno; Singo, Adopo, Gineitis, Rodriguez; Miranchuk, Vlasic, Sanabria.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori