LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare, Middlesbrough – Chelsea: Ndeshja e FA Cup, kërkohet gjysmëfinalisti

Formacionet zyrtare, Middlesbrough – Chelsea: Ndeshja e FA Cup, kërkohet gjysmëfinalisti

Middlesbrough do të luajë ndaj Chelseat, në kuadër të çerekfinales së FA Cup.

Skuadra e Championship do të luajë si vendas në një ndeshje që kishte acarime pas shortit, pas kërkesë të Chelseat që ndeshja të luhej pa tifozë.

Vendasit  kanë vendosur të luajnë me emra si Balogun dhe Jones.

Në anën tjetër Chelsea do të luajë me emra si Mount, Ziyech, Lukaku dhe Pulisic.


Middlesbrough: Lumley, Dijksteel, Taylor, Fry, Tavarnier, Hoëston, Mcnair, Crooks, Connolly, Jones, Balogun.

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Thiago Silva, Rudiger, Sarr, Kovacvic, Loftus-Cheek, Mount, Ziyech, Lukaku, Pulisic.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori