Borussia Dortmundi dhe Barcelona përballen në Signal Iduna Park për ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Kjo sfidë është e vlefshme për Grupin F të garës më të madhe evropiane dhe pritet të jetë një takim me një lojë të hapur.

Do të shohim një përballje taktikash të trajnerëve Lucien Favre dhe Ernesto Valverde, të cilët i kanë përgatitur ekipet e tyre për këtë ndeshje.

Formacioni startues i Borussia Dortmundit: Burki – Hakimi, Akanji, Hummels, Guerreiro – Witsel, Delaney – Sancho, Reus, Brandt – Alcacer.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Arthur, Busquets, De Jong; Griezmann, Suarez, Fati.

Ndeshja tjetër e këtij grupi është zhvilluar më herët në Giuseppe Meazza, ndërmjet Interit dhe Slavia Pragës. /Telegrafi/