LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Liverpooli duan të kthehen te fitorja

Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Liverpooli duan të kthehen te fitorja

Në Stamford Bridge zhvillohet një prej derbive të Ligës Premier, ndërmjet Chelseat dhe Liverpoolit, për ndeshjen e mbetur nga java e tetë në kampionatin anglez.

Reklama

Blutë nuk po kalojnë një sezon të mirë dhe mbajnë vendin e 11-të në tabelë, prandaj e shkarkuan trajnerin Graham Potter.

Edhe Redsat nuk janë në situatë aq të mirë, pasi i kanë regjistruar dy fitore të njëpasnjëshme, ndërsa kanë katër pikë më shumë se ekipi kundërshtar.

Në këtë ndeshje, vendasit drejtohen nga trajneri i përkohshëm, Bruno Saltor, i cili do t’i vë taktikat e tij përballë Jurgen Kloppit.


Formacioni startues i Chelseat: Kepa; Cucurella, Koulibaly, Fofana; James, Enzo Fernández, Kanté, Kovacic, Chilwell; Havertz, João Félix

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson; Gomez, Konate, Matip, Tsimikas; Henderson, Fabinho, Jones; Firmino, Diogo Jota; Darwin Núñez


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori