LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Barcelona përballet me Cleta Vigon pa disa lojtarë kyç

Formacionet zyrtare: Barcelona përballet me Cleta Vigon pa disa lojtarë kyç

Barcelona është mysafir i Cleta Vigos për ndeshjen që luhet në kuadër të javës së 13-të në La Liga.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 16:15, do të luhet në stadiumin ‘ Estadio de Balaídos’,me katalunasit që i pret një takim aspak i lehtë.

Për këtë sfidë, Celta Vigo do të jetë vetëm pa Brais Mendez, që ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Barcelonës do t’i mungojnë lojtarët si, Sergio Auero,Martin Braithwaite, Ousemane Dembele, Sergino Dest, Neto, Pedri, Gerard Pique dhe Sergi Roberto, që janë të lënduar.

Formacionet bazë

Celta Vigo: Dituro, Hugo Mallo, Aidoo, Murillo, Galán, Tapia, Solari, Denis Suárez, Nolito, Iago Aspas, Galhardo.

Barcelona: Ter Stegen, Sergio, Memphis, Ansu Fati, Lenglet, Alba, De Jong, Mingueza, Garica, Nico,Gavi. /Telegrafi/