Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Alaves – Barcelona.

Skuadra e Ernesto Valverde, është pranë mbylljes së çështjes së titullit në La Liga për këtë sezon.

Valverde ka vendosur që të startojë pa Lionel Messin, por me Suarezin, Dembelen dhe Coutinhon në sulm.

Në anën tjetër  Alaves do të sulmojë me Baston.

Liderët e La Ligas, me fillim nga ora 21:30, takohen me Alaves. /Telegrafi/


Alaves: : Pacheco; Vigaray, Navarro, Laguardia, Ely, Duarte; Rolán, Wakaso, Pina, Jony; Bastón

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Roberto; Busquets, Vidal, Alena; Dembele, Suarez, Coutinho.