LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Napoli dhe Roma në duelin për Ligën e Evropës

Formacionet startuese: Napoli dhe Roma në duelin për Ligën e Evropës
Reklama

Në San Paolo zhvillohet përballja e xhiros së 30-të në Serie A, ndërmjet Napolit dhe Romës.

Napolitanët janë vetëm një pikë prapa Milanit në pozitën që dërgon në Ligën e Kampionëve, derisa Giallorossët ndodhen mbi Rossonerët.


Diferenca ndërmjet dy kundërshtarëve të kësaj sfide është vetëm tri pikë, prandaj kjo është një takim i drejtpërdrejtë në garën për një vend në Ligën e Evropës.

Trajnerët Gennaro Gattuso dhe Paulo Fonseca do t’i vënë përballë taktikat e tyre me lojtarët që i kanë zgjedhur në formacionet startuese.

Formacioni startues i Napolit: Meret, Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui, Fabian, Demme, Zielinski, Callejon, Milik, Insigne.

Formacioni startues i Romës: Lopez, Ibanez, Mwncini, Zappacosta, Pellegrini, Veretout, Spinazzola, Mkhitaryan, Kluivert.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kush i prinë shortit për Euro 2024 dhe pse të gjithë duan të jenë në këto dy grupe

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

“Po t’i kishte ndodhur Real Madridit, do të flitej tërë javën” – Presidenti i Barcelonës ankohet për referim të njëanshëm

La Liga
Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Tifozët e Galatasaray përgatitën një koreografi të pabesueshme para ndeshjes, nuk mungonin mesazhet për Palestinën

Liga e Kampionëve
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori