Liverpooli është mysafir i Sheffield Unitedit në Bramall Lane, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 26-të në Ligën Premier.

Redsat pozicionohen në vend të gjashtë në renditje dhe ndodhen pesë pikë larg vendit të katërt në tabelë (West Ham United), derisa pozita e parë (Manchester City) ndodhet 22 pikë përpara.

Sheffieldi është i fundit në renditje me vetëm 11 pikë të arkëtuara dhe mbijetesa është thuajse e pamundur.

Trajnerët Chris Wilder dhe Jurgen Klopp i kanë përgatitur formacionet me të cilat do ta fillojnë ndeshjen.

Formacioni startues i Sheffield Unitedit: Ramsdale, Ampadu, Jagielka, Bryan, Baldock, Norwood, Lundstram, Fleck, Stevens, McBurnie, McGoldrick.

Formacioni startues i Liverpoolit: Adrian, Alexander-Arnold, Kabak, Phillips, Robertson, Jones, Wijnaldum, Thiago, Salah, Firmino, Mane.

/Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore