LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Barca luan vetëm për tri pikë ndaj Celta Vigos

Formacionet startuese: Barca luan vetëm për tri pikë ndaj Celta Vigos

Xhiroja e 37-të në La Liga është shumë e rëndësishme për Barcelonën që kuan kundër Celta Vigos në Camp Nou.

Reklama

Balugranët mbesin në garën për titullin e kampionit, edhe pse kanë katër pikë më pak se Atletico Madridi kur kanë mbetur vetëm dy xhiro për t’u zhvilluar.

Celta shpreson për një vend në Ligën e Evropës, megjithëse i ka pesë pikë më pak se Villarreali që ndodhet në atë zonë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Trajnerët Ronald Koeman dhe Eduardo Coudet i kanë gati ekipet që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Araujo, Pique, Lenglet; Dembele, Ilaix, Busquets, Pedri, Jordi Alba; Messi, Griezmann.

Formacioni startues i Celta Vigos: Ivan Villar; Kevin, Aidoo, Araujo, Aaron Martin; Fran Beltran, Brais Mendez, Denis Suárez, Nolito; Iago Aspas, Santi Mina.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori