Arsenali është mysafir i Wolverhampton Wanderers në ndeshjen e xhiros së 35-të në Ligën Premier.

Topçinjtë vazhdojnë garën për top-katërshe, prandaj duhet të regjistrojnë fitore për t’u ngritur në tabelë.

Wolves ndodhen në vend të dhjetë në tabelë dhe nuk kanë ndonjë objektiv për këtë sfidë, pasi që janë larg zonës evropiane dhe nuk e rrezikojnë rënien

Trajnerët Nuno Espirito Santo dhe Unai Emery i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Wolverhampton Wanderers: Rui Patricio, Bennett, Coady, Boly, Doherty, Dendoncker, Neves, Joao Moutinho, Jonny, Jimenez, Jota.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno, Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal, Torreira, Xhaka, Mkhitaryan, Ozil, Iwobi, Lacazette.

/Telegrafi/