LAJMI I FUNDIT:

Formacionet e mundshme startuese në ndeshjen Roma-CSKA Sofja

Formacionet e mundshme startuese në ndeshjen Roma-CSKA Sofja
(Foto: Instagram/paulofonseca_oficial)

Në Stadio Olimpico zhvillohet ndeshja e dytë e fazës grupore të Ligës së Evropës, ndërmjet Romës dhe CSKA Sofjes.

Reklama

Klubi italian arkëtoi pikë të plota në sfidën e xhiros së parë duke triumfuar në udhëtim te Young Boys me rezultat 2-1.

Chris Smalling është kthyer nga lëndimi për Giallorossët, ndërsa Borja Mayoral pritet ta zë vendin e Edin Dzeko në fazën e sulmit.


Formacioni i mundshëm i Romës: Pau Lopez; Fazio, Smalling, Kumbulla; Bruno Peres, Cristante, Villar, Spinazzola; Carles Perez, Mkhitaryan; Mayoral.

Formacioni i mundshëm i CSKA Sofjes: Busatto; Vion, Antov, Mattheij, Mazikou; Tiago Rodrigues, Youga; Sinclair, Sankhare, Yomov; Sowe.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori