Revista ndërkombëtare ‘Forbes’ ka publikuar fitmet që kanë bërë lojtarët për vitin 2020.

Në listën e revistës prestigjioze ka befasi të mëdha, pasi dallimi i dy vendeve të para me të tjerat është dukshëm i madh.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo vazhdojnë të jenë lojtarët më të paguar edhe në këtë vit, derisa kalojnë shifrat mbi 100 milionë dollarë.

Ylli argjentinas është në vendin e parë, derisa portugezi është në të dytin me nëntë milionë më pak.

Më poshtë mund të shikoni dhjetë lojtarët më të paguar në botë për vitin 2020:

1) Lionel Messi – 126 milionë dollarë

2) Cristiano Ronaldo – 117 milionë dollarë

3) Neymar – 96 milionë dollarë

4) Kylian Mbappe – 42 milionë dollarë

5) Mohamed Salah – 37 milionë dollarë

6) Paul Pogba – 28 milionë dollarë

7) Antoine Griezmann – 33 milionë dollarë

8) Gareth Bale – 29 milionë dollarë

9) Robert Lewandowski – 28 milionë dollarë

10) David de Gea – 27 milionë dollarë. /Telegrafi/