Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, së fundmi ka bërë një sërë reagimesh në rrjetin social Instagram.

Në një prej deklaratave më shokuese, ajo i referohet vdekjes së ikonës së aktrimit, Leze Qenës, me një “zëvendësim” të një prej politikanëve tanë.

View this post on Instagram

📸

A post shared by Fjolla Morina (@fjolla.morina) on Feb 8, 2020 at 2:09pm PST

Bëhet fjalë më saktësisht për liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, akademikun Isa Mustafa.

“Pse o Zot e more Lezën e nuk e more Isën?”, ka shkruar këngëtarja Morina në Instastory.

Foto: Fjolla Morina/InstaStory

Një deklaratë e tillë u cilësua jo e denjë nga fansat, pasi pavarësisht rreshtimit të saj politik, një këngëtare priret të jetë më e kujdesshme kur ndikimin e saj e shtrin në një rrjet jo më pak se prej 420 mijë ndjekësve, që ajo ka në Instagram.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Ky revoltim i Fjollës duket se vjen pasi mbrëmjen e së mërkurës u votua mocioni i mosbesimit nga LDK në Kuvendin e Kosovës, dhe si rrjedhojë u rrëzua Qeveria Kurti. /Telegrafi/