Fitore me spektakël nga City (Video)

Manchester City është rikthyer te fitoret pas dy ndeshjeve të dështuara, ku barazoi me Norwichin 0-0 dhe humbi në shtëpi 0-1 nga rivali lokal Manchester United.

Ekipi i drejtuar nga Manuelle Pellegrini ka triumfuar në udhëtim tek Bourmerouth me epërsi të lartë 3-0.

Në fakt tre golat e shënuar nga City kanë ardhur në pjesën e parë më saktësisht për 12 minuta lojë.

Kur po luhej minuta e shtatë e ndeshjes, Jesus Navas ekzekutoi një gjuajte nga këndi ku më së miri përfitoi mesfushori brazilian Fernando që shënoi për 0-1.

Goli i dytë i ‘Citizens’, ishte i mrekullueshëm pasi shënoi i rikthyeri nga lëndimi Kevin De Bruyne pas disa kombinimeve spektakolare mes Agueros e Silvas.

Ndërkohë për 3-0 shënoi sulmuesi argjentinas Sergio Aguero në minutën e 19-të kur u asistua nga Navas.

Në pjesën e dytë City uli ritmin dhe kështu shënoi vetëm një gol, atë në minutën e fundit të ndeshjes nëpërmjet mbrojtësit Aleksander Kolarov.

Pas kësaj fitore City ka forcuar pozitën e katërt me 54 pikë të tubuara, ndërsa javën e ardhshme do të jetë nikoqire e West Bromwich Albion. /Telegrafi/

3-0: Shënon edhe Aguero, fantastik City.

Posted by Telegrafi Sport on 2016-04-02

Aksion i mrekullueshëm nga City. Aguero – Silva – De Bruyne i cili shënon pas rikthimit nga lëndimi për 2-0.

Fernando kalon Cityn në epërsi 0-1

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale