LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina njofton shërimin e tre lojtarëve nga coronavirusi

Fiorentina njofton shërimin e tre lojtarëve nga coronavirusi

Klubi italian, Fiorentina ka njoftuar se lojtarët Patrick Cutrone, German Pezzella dhe Dusan Vlahovic nuk janë më pozitivë në Covid-19.

Reklama

Të tre lojtarët ishin në mesin e disa figurave të klubit të testuar pozitivisht për coronavirus, duke përfshirë anëtarët e stafit dhe mjekun kryesor të tyre.

Megjithatë, klubi nga Firence ka zbuluar tashmë se të tre lojtarët janë shëruar tashmë nga sëmundja ngjitëse.

Presidenti i Fiorentinas, Commisso: 12 pjestarë të klubit me coronavirus
Lexo po ashtu Presidenti i Fiorentinas, Commisso: 12 pjestarë të klubit me coronavirus

“Fiorentina është e kënaqur të njoftojë se testet kanë zbuluar se Patrick Cutrone, German Pezzella dhe Dusan Vlahovic nuk janë më pozitivë për Covid-19”.

“Ne dëshirojmë të shfrytëzojmë këtë rast për të falënderuar mjekët, infermierët dhe spitalet që po vazhdojnë të kujdesen për të gjithë ata që kërkojnë kujdes mjekësor në këtë kohë të vështirë për Italinë dhe për të gjithë botën”.

“Fiorentina është duke punuar me fondacionet Careggi dhe Santa Maria Nuova ONLUS përmes fushatës së saj ‘Forza e Cuore’, e cila deri më tani është rritur më shumë se 760 mijë euro”.

Kapiteni i Fiorentinës zbulon frikën që pati pasi rezultoi pozitiv me coronavirus
Lexo po ashtu Kapiteni i Fiorentinës zbulon frikën që pati pasi rezultoi pozitiv me coronavirus

“Paratë janë përdorur për të blerë materiale dhe pajisje kryesore për t’u përdorur në luftën kundër pandemisë”, thuhet në njoftimin e klubit Viola.

Kishte 13 raste zyrtare të coronavirusit mes lojtarëve të Serie A në Juventus, Fiorentina, Sampdoria dhe Hellas Verona, por disa klube nuk konfirmuan numrat specifikë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori