LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina 1-1 Milan, notat e lojtarëve

Fiorentina 1-1 Milan, notat e lojtarëve
Fiorentina - Milan (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Milani nuk ka mundur të shkoj më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Fiorentina në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Serie A.

Reklama

Rossonerët ishin afër të merrnin një fitore të madhe në udhëtim te Viola, por nuk arritën të mbajnë epërsinë dhe u desh të kënaqeshin me një pikë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Erick Pulgar (85’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënoi Ante Rebic (56’).

Milani ‘rrëshqet’ në fund, Fiorentina siguron një pikë me dhjetë lojtarë
Lexo po ashtu Milani ‘rrëshqet’ në fund, Fiorentina siguron një pikë me dhjetë lojtarë

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte shënuesi i vendasve, kiliani Pulgar, i cili u vlerësua me notë 8.0.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin Martin Caceres që u notua me 5.6.

Fiorentina:

(Foto: WhoScored)

Milan:

(Foto: WhoScored)

/Telegrafi/