LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina 1-1 Juventus, notat e lojtarëve

Fiorentina 1-1 Juventus, notat e lojtarëve
(Foto: Twitter/JuventusFC)

Juventusi është mjaftuar me një pikë në ndeshjen e xhiros së 33-të në Serie A, kundër Fiorentinas.

Reklama

Bianconerët kanë marrë notë mesatare lehtësisht më të lartë sesa Viola në takimin e zhvilluar në Artemio Franchi.

Rodrigo Bentancur ka marrë vlerësimin më të lartë të Zonja e Vjetër, por edhe në ndeshje në përgjithësi, i ndjekur nga Erick Pulgar dhe Alvaro Morata që u inkuadrua në pjesën e dytë.

Juventusi barazon ndaj Fiorentinas
Lexo po ashtu Juventusi barazon ndaj Fiorentinas

Martin Caceres ka marrë ndër notat më të ulëta, derisa edhe paraqitjet e Paulo Dybala e Cristiano Ronaldo nuk ishin aq të mira.

Më poshtë, është vlerësimi i plotë nga SofaScore i lojtarëve të Fiorentinas dhe Juventusit. /Telegrafi/