LAJMI I FUNDIT:

Finalja e Kupës së Italisë: Atalanta – Juventus, formacionet zyrtare

Finalja e Kupës së Italisë: Atalanta – Juventus, formacionet zyrtare

Finalja e Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Juventusit do të zhvillohet sonte në Stadio Olimpico në Romë nga ora 21:00, ku fituesi do të vendoset pas 90 minutave, në shtesë apo edhe penallti.

Gianluca Scamacca dhe Manuel Locatelli janë të suspenduar, ndaj nuk do të jenë në fushë.

Këto skuadra u takuan edhe në finalen e 2021, Juventusi fitoi 2-1, ndërsa trofeu i vetëm i Atalantas është ai i edicioni 1963.


Gian Piero Gasperini do të luajë me emra Koopmeiners, Lookman dhe De Ketelaere.

Në anën tjetër si Federico Chiesa dhe Dusan Vlahovic.


Atalanta: Carnesecchi; De Roon, Hien, Gjimshiti; Zappacosta, Pasalic, Ederson, Ruggeri; Koopmeiners, Lookman; De Ketelaere.

Juventus: Perin, Gatti, Bremer, Danilo, McKennie, Cambiaso, Nicolussi, Rabiot, Ilig-Junior, Chiesa, Vlahovic.


/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Ndërkombëtare
E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

Ndërkombëtare
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Ndërkombëtare
Kalo në kategori