LAJMI I FUNDIT:

Finalja e Kupës së Italisë, Atalanta 0-1 Juventus: Bianconerët në epërsi

Finalja e Kupës së Italisë, Atalanta 0-1 Juventus: Bianconerët në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Italisë mes Atalantas dhe Juventusit, me bardhëzinjtë që janë në epërsi prej 1-0.

Goli i vetëm i pjesës të parë erdhi në minutën e katërt kur Dusan Vlahovic realizoi pas asistimit nga Andrea Cambiaso.

Atalanta e pati më shumë posedimin, por që nuk arriti të krijonte ndonjë rast të madh.


Juventusi nuk lejoi të ketë raste të mëdha para porte me një mbrojtje të disiplinuar.

Mbetet të shihet se a do të përcaktohet fituesi në pjesën e dytë, me Atalantan që e do një trofe këtë vit. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori