Këngëtarja e njohur nga Ferizaj, Filloreta Raçi – Fifi, tash e një kohë është zhvendosur në Shqipëri për të jetuar.

Ajo po vazhdon të punojë në projekte të reja, derisa komentohet në masë të madhe në shtypin rozë.

Së fundmi, artistja u ka dhënë mundësi fansave të pyesin më shumë rreth jetës dhe karrierës së saj profesionale përmes opsionit ‘pyetje-përgjigje’ në Instagram.

Fifi (Foto: Instagram)

Një nga pyetjet e ndjekësve ishte se ‘a posedon pasaportë shqiptare?’ meqenëse jeton dhe vepron në Shqipëri.

Të gjitha lajmet nga Filloreta Raçi Fifi Të gjitha lajmet nga Filloreta Raçi Fifi

“Jo fatkeqësisht. Edhe me thënë të drejtën e du aq shumë me e pss pasaportën me shqiponjë sa s’ka. Zotëri President Ilir Metaj, po ua kërkoj pasaportën publikisht”, ka thënë ajo.

Fifi (Foto: Instagram)

Në anën tjetër, Fifi gjatë kësaj kohe u përfol edhe për ndryshimin drastik që bëri në pamje meqë hoqi mbi 15 kilogramë.

Ajo momentalisht është duke e shijuar suksesin e projektit të fundit “Pa Gajle”, për të cilin bashkëpunoi me artistin Young Zerka. /Telegrafi/