LAJMI I FUNDIT:

FFK dënon me nga gjashtë muaj Taulant Dajakun dhe Valon Zymberin

FFK dënon me nga gjashtë muaj Taulant Dajakun dhe Valon Zymberin

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përgjatë tërë ditës përmes Komisionit Disiplinor ka vendosur që t; dënojë drejtorin sportiv të KF Drenicës, Taulant Dajakun dhe drejtorin sportiv të Dritës, Valon Zymberin.

Reklama

Drejtori sportiv i Drenicës, Taulant Dajaku dhe ai i Dritës, Valon Zymberi dënohen me nga gjashtë muaj mos kryerje të detyrës në klubet e tyre përkatëse.

Po ashtu, të dy drejtorëve sportivë në fjalë iu është shqiptuar gjobë në vlerë prej 200 eurosh, e cila është e obligueshme të paguhet në afatin prej tetë ditëve.

Të dy këta ishin kundër procesit zgjedhor të FFK-së dhe ishin mjaftë aktivë në studiot televizive.

Gjatë ditës edhe Eroll Salihu u përjashtua nga pozitat e tij në FFK. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Kalo në kategori