LAJMI I FUNDIT:

Feston ditëlindjen e 28-të, Dua Lipa merr urime të veçanta nga prindërit

Feston ditëlindjen e 28-të, Dua Lipa merr urime të veçanta nga prindërit

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ditën e sotme (e martë) feston ditëlindjen.

E lindur më 22 gusht të vitit 1995 në Londër, ajo ka mbushur plot 28 vite jetë.

Artistja me këtë rast ka marrë urime të shumta, në mesin e tyre disa të veçanta edhe nga prindërit e saj, Dukagjini dhe Anesa Lipa.


Foto: Screenshot/Instagram

Të njëjtit kanë shpërndarë fotografi me krijuesen e hitit “Levitating”, përfshirë edhe disa copëza nga fëmijëria.

Dua Lipa bashkë me familjen në pushime në Shqipëri
Lexo po ashtu Dua Lipa bashkë me familjen në pushime në Shqipëri

“Kombinime në veshje që nga dita e parë. Urime ditëlindjen dashuria ime. Vazhdo të shkëlqesh dhe kurrë mos u ndal së mahnituri. Të dua”, ka qenë shkrimi që ia ka bërë Dukagjini.

Anesa në anën tjetër shtoi: “Urime ditëlindjen Dua. Jeta jote është një aventurë e mahnitshme dhe ti je e bukur sikur brenda ashtu edhe jashtë. Të dua pa fund”.

Dua ndërkohë ka jetuar edhe disa vite në Kosovë, gjë që e ka bërë të jetë më e lidhur me trojet shqiptare.

Bukuroshja viteve të fundit ka korrë suksese të mëdha në tregun muzikor ndërkombëtar, këngët e së cilës janë hite, ndonëse ka marrë edhe disa çmime e u përfshi edhe në reklama e filma. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Magazina
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Magazina
E martuar me një biznesmen të famshëm italian? Ku ndodhet tani zeshkania që u fotografua me Rike Roçin në stadium

E martuar me një biznesmen të famshëm italian? Ku ndodhet tani zeshkania që u fotografua me Rike Roçin në stadium

Magazina
Kalo në kategori