LAJMI I FUNDIT:

Festivali i Filmit në Kanë – disa nga yjet të pranishëm në ngjarjen më të madhe vjetore

Festivali i Filmit në Kanë – disa nga yjet të pranishëm në ngjarjen më të madhe vjetore
Festivali i Filmit në Kanë

Festivali i Filmit në Kanë 2022 nisi zyrtarisht sot më 17 maj dhe përfshin gjithsej 12 ditë deri më 28 maj.

Reklama

Disa nga yjet tanë të preferuar janë nisur me avion për të marrë pjesë në ceremoninë vjetore që mbahet në Francë.

Ndër premierat e parashikuara janë “Top Gun: Maverick” (me protagonist Tom Cruise) dhe Elvis (me Austin Butler). 21 filma të tjerë po luftojnë për çmimin prestigjioz të Festivalit, ‘Palmën e Artë’.

Festivali i Filmit në Kanë

Eva Longoria, Katherine Langford dhe Lashana Lynch ishin ndër të parët që erdhën në festën historike, me secilin yll që befasoi me fustanet e paraqitjet elegante.

Gjithashtu ndër të parët që doli në tapetin e kuq ishte Forest Whitaker, të cilit iu dha një ‘Palmë e Artë’ sipas Associated Press.

Në hapjen e Festivalit të Filmit në Kanë, presidenti ukrainas i drejtohet turmës: Ne do ta fitojmë këtë luftë
Lexo po ashtu Në hapjen e Festivalit të Filmit në Kanë, presidenti ukrainas i drejtohet turmës: Ne do ta fitojmë këtë luftë

Sipas gazetës, Forest – i cili fitoi aktorin më të mirë në Kanë në 1988 për interpretimin e tij në “Bird” të Clint Eastwood – tha se ai dëgjonte ende thirrjet “Klint Klint” nga turma që i “tingëllonin në vesh” ditën e sotme.

Sa për momentet më të paharrueshme nga festivali, na mbetet vetëm të presim dhe të shohim.

Por deri atëherë, më poshtë ua sjellim disa nga pamjet që mahnitën në tapetin e kuq:

Katherine Langford
Eva Longoria
Julianne Moore
Rebecca Hall
Forest Whitaker

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Magazina
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Don Xhoni publikon këngën e re

Don Xhoni publikon këngën e re "Ike", pjesë e klipit ish e dashura e tij ruse

Magazina
Dafina Zeqiri duket e mrekullueshme në imazhet e reja

Dafina Zeqiri duket e mrekullueshme në imazhet e reja

Magazina
Oriola Marashi shfaqet provokuese gjatë realizimit të kampanjës së re për

Oriola Marashi shfaqet provokuese gjatë realizimit të kampanjës së re për "Guess"

Magazina
Kalo në kategori