LAJMI I FUNDIT:

Ferrari prezanton bolidin e ri për Formula 1: Besojnë te titulli kampion

Ferrari prezanton bolidin e ri për Formula 1: Besojnë te titulli kampion

Ferrari ka prezantuar këtë të martë makinë  e re e cila do të zbresë në pistë në sezonin e ri të Formula 1.

Reklama

Me një model të përmirësuar dhe që pritet të jetë akoma dhe më komod për pilotët, “Kokëkuqja” ka rritur pritshmëritë dhe shpreson që në edicionin e ri të nisë kthesën për t’u rikthyer në majat e garave me makina.

Charles Leclerc e Carlos Sainz do të kenë misionin që të garojnë për titull, një objektiv që te Ferrani nuk e fshehin aspak. Makina e re SF23 ka zbritur në pistën e Fioranos, për të bërë dhe prezantimin zyrtar.

Elementi më i rëndësishëm i përmirësuar në këtë version të ri është shpejtësia, çka u jep besim të gjithëve se “Kokëkuqja” do të kthehet në elitën e Formula 1.

Drejtori sportiv, Frederic Vasseur, ishte entuziast për makinën e re teksa u shpreh se  për të nuk ka rëndësi se kush fiton, Leclerc apo Sainz, por e rëndësishme është të fitojë Ferrari.

“Çdo gjë shkoi mirë. Inxhinierët po përpunojnë të dhënat e para. Duhet të mbajmë premtimin e dhënë, për t’u shpallur kampionë. Këtu shoh se ka krenari e motivim për makinën e re. Të dy pilotët janë në të njëjtin linjë për ta fituar titullin.”

LeClerc dha përshtypjet e tij të para pasi testoi makinën e re e cila dominohet nga ngjyra e kuqe, ndërsa nuance e zezë është prezente në pjesën e përparme dhe anësore. /SS/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori