Feronikeli ’74 triumfon në minutat e fundit ndaj Gjilanit

Feronikeli ’74 ka triumfuar 1-0 ndaj Gjilanit kuadër të javës së tretë në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ndeshjen më mirë e nisën gjilanasit, duke rrezikuan me anë të Kushtrim Shabanit pas gjysmë ore lojë, por portieri Bujupi ishte i vëmendshëm.

Feronikeli ’74 mendoi në minutën e 43-të se kishte fituar penallti, por ajo u anulua pas rishikimit në VAR.

Pjesa e dytë ishte më e qetë për nga numri i rasteve, ndërsa Nikli vazhdoi me dominim.

Cërvadiku filloi të festonte në minutën e 78-të për golin e shënuar, mirëpo u anulua për pozicion jashtë loje nga VAR-i.

Në rastin e tretë serioz për Feronikelin ’74 ishte vendimtar Shpresim Zogu (85’), që realizoi golin e fitores.

Pas javës së tretë, Feronikeli ’74 është në vendin e gjashtë me tri pikë, ndrysa Gjilani në të shtatin me një sosh.

Në xhiron e katërt, Nikli takohet me Malishevën, ndërsa Gjilani do ketë punë me kampionin në fuqi, Ballkanin. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Chelsea thyen rekordin për një 17-vjeçar, ai do të jetë lojtari më i shtrenjtë në historinë e futbollit brazilian

Ylli i Real Madridit do të humbasë finalen e Ligës së Kampionëve dhe fillimin e Euro 2024 shkaku i lëndimit

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute