Mesfushori i Manchester Unitedit, Bruno Fernandes, është habitur me golin e Aaron Wan-Bissakas në ndeshjen kundër Newcastle United.

Djajtë e Kuq fituan me rezultat 4-1 në St James’ Park të shtunën mbrëma, pas një fillimi të keq të lojës me autogolin e Luke Shaw.

Megjithatë, Harry Maguire e barazoi rezultatin, kurse Fernandes më pas e humbi një penallti. Sidoqoftë, portugezi shënoi më vonë për ta kthyer epërsinë në favor të Unitedit.

Wan-Bissaka shënoi një gol të bukur debutues, ndërsa Marcus Rashford e vendosi rezultatin përfundimtar.

Duke folur për MUTV, Fernandes është shprehur i habitur me golin e Wan-Bissakas duke thënë se askush nuk kishte pritur që ai të shutonte.

Manchester United kthehet te fitoret, mposht Newcastlen me rikthim Manchester United kthehet te fitoret, mposht Newcastlen me rikthim

“(Ishim aq të lumtur) sepse nuk e dinim se ai mund të shutojë! Prandaj, e kemi të vështirë ta besojmë se mund të shënojë, sepse asnjëherë nuk e kemi parë duke shutuar”.

“Kemi folur për të në zhveshtore dhe e kemi pyetur, sepse të gjithë menduam se ka dashur të harkojë dhe nuk i ka shkuar mirë topi dhe ka përfunduar në rrjetë”.

“Por, jam i lumtur për të, ai e meritoi golin dhe ne gjithmonë i kërkojmë që ta bëjë këtë. Të jetë më pozitiv, më shumë në zonë, të përpiqet dhe të përmirësohet, sepse ka shumë cilësi”, ka deklaruar portugezi. /Telegrafi/