LAJMI I FUNDIT:

Fermeri në Angli gjen orën e tij Rolex, 50 vjet pasi ishte ngrënë nga një lopë

Fermeri në Angli gjen orën e tij Rolex, 50 vjet pasi ishte ngrënë nga një lopë

Një detektor metalik zbuloi orën Rolex të një fermeri 50 vjet pasi ishte ngrënë nga një lopë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, James Steele, 95 vjeç, humbi orën e çmuar në fillim të viteve 1970, ndërsa ai kujdesej për bagëtinë.


Ai kërkoi fushën në fermën e tij të qumështit në Morda, Shropshire, Angli – por nuk kishte asnjë shenjë të orës, të cilën ai kishte kursyer 100 funte për ta blerë.

James hoqi dorë nga kërkimi dhe më në fund bleu një tjetër, nga frika se Rolex ishte zhdukur përgjithmonë.

Por gjysmë shekulli më vonë, ai u ribashkua me të pasi detektori metalik Liam King e gjeti atë “të varrosur” në baltë.

Mendohet se një nga kafshët e tij gëlltiti orën me vlerë dhe ajo përfundoi në “plehun e saj” në fushë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Fytyrat e shumta të Giorgia Melonit - Politico përmbledh disa prej reagimeve të saja më të çuditshme

Fytyrat e shumta të Giorgia Melonit - Politico përmbledh disa prej reagimeve të saja më të çuditshme

Interesante
Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Interesante
Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Fun
Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Interesante
Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Interesante
Video shokuese tregon një grua duke vrapuar dhe duke thyer xhamin e përparmë të veturës së një influencueses së rrjeteve sociale

Video shokuese tregon një grua duke vrapuar dhe duke thyer xhamin e përparmë të veturës së një influencueses së rrjeteve sociale

Interesante
Kalo në kategori