Ish-kapiteni i Manchester Unitedit, Patrice Evra ka kujtuar fillimisht kohën e tij te Monaco, pastaj atë tek klubi i madh anglez nga Liga Premier.

Në janar të vitit 2006, ish-reprezentuesi i Francës u transferua te Djajtë e Kuq nga Monaco për një tarifë prej 5.5 milion funtesh.

Në atë kohë, Evra ishte shumë i kërkuar nga klubet e mëdha evropiane dhe refuzoi disa për t’u transferuar në Old Trafford.

Askush nuk do guxonte të luante ndaj kësaj skuadre, formacioni me lojtarët më të ashpër në futboll Askush nuk do guxonte të luante ndaj kësaj skuadre, formacioni me lojtarët më të ashpër në futboll

Francezi tashmë ka zbuluar se kishte interesim nga Real Madridi, Liverpooli dhe Arsenali, por zgjodhi Unitedin para këtyre tri skuadrave.

“Unë nuk kam qenë shumë e prirur të shkoj përpara në bisedimet me Arsenalin, Liverpoolin ose Real Madridin”, ka thënë fillimisht Evra.

“Të gjitha këto klube biseduan me agjentin tim në dy sezonet e fundit. Por për mua, ajo punë kishte mbarua”.

“U thashë drejtuesve të Monacos, unë dëshiroja të dëgjoja vetëm për Manchesterin”, përfundoi francezi. /Telegrafi/